• Szkoła Narciarska Dwie Doliny - Wierchomla Mała, Szczawnik
  • Szkoła Narciarska Dwie Doliny - Wierchomla Mała, Szczawnik
  • Szkoła Narciarska Dwie Doliny - Wierchomla Mała, Szczawnik

Przedszkole Narciarskie
Wierchołek

Szkoła Narciarska Dwie Doliny

CEL

Naszym celem jest nauczanie dzieci samodzielnej oraz odpowiedzialnej jazdy na nartach. Nauka odbywa się poprzez zabawę, która jest przeważającym elementem zajęć zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych (5-7 lat). Aby uniknąć nadmiernego obciążenia na stawy, a zwłaszcza na kolana, które jeszcze w tym wieku nie są do końca ukształtowane, sugerujemy przeplatanie zajęć na nartach z zajęciami ruchowymi i zabawami bez nart. Dysponujmy ciepłym pomieszczeniem, w którym dzieci mogą odpocząć, gdzie opiekun bawi się z nimi, rysuje, ogląda bajki, czyta itp. Po przerwie dzieci wracają na stok. Grupy dobierane są wg wieku i umiejętności (wiek od 5 do7 lat) Dzieci lepiej jeżdżące po krótkiej rozgrzewce i "rozjeżdżaniu" na stoku kontynuują zajęcia na innych trasach, dostosowanych do ich umiejętności.

KIEDY ROZPOCZĄĆ NAUKĘ?

Optymalnym wiekiem, według fachowych źródeł, jest 5 lat, wtedy osiąga się największe efekty a jazda na nartach nie powoduje już tak dużych obciążeń na stawy kolanowe jak w młodszych latach. W tym wieku można rozpocząć oswajanie z nartami, butami, a nawet tak banalnymi rzeczami jak: śnieg, wiatr, zimno itp., które również mają wpływ na nauczanie. Nasze przedszkole daje możliwość różnorodnych zajęć, gdzie w każdej chwili dziecko może odpocząć, aby znów na nowo założyć narty. Nie oczekujmy, że nasi podopieczni po kilku godzinach nauki odważnie zjadą ze szczytu. Sukcesem jest już sama chęć dzieciaka do jazdy na nartach, umiejętność samodzielnego zapinania nart, zakładania butów, poruszania się, chodzenia na nartach, obracania się i stabilnego zjazdu na zasadzie "złap mnie". Ten czas nigdy nie jest czasem straconym! W wieku lat 5 dzieci osiągają większą koordynację ruchów, rozumieją przydatność niektórych pozycji i ich cel, większe są zatem postępy.

JAK UCZYMY?

Szanowni Rodzice poniżej przedstawiamy program szkolenia narciarskiego dla dzieci przedszkolnych. Metodyka prac została oparta na wskazówkach i przesłankach programu Polskiego Związku Narciarskiego oraz naszym długoletnim doświadczeniem.

I ETAP:

Pierwsze kroki dla naszych najmłodszych są najtrudniejsze, dlatego nasi instruktorzy prowadzą zajęcia indywidualne z każdym dzieckiem (max 2 - 3 os/1 instruktora). Zajęcia przeplatane są przerwami na zabawę i odpoczynek.

II ETAP:

Dzieci, które osiągnęły już umiejętności samodzielnego poruszania po stoku (kontrolowania prędkości, samodzielna jazda wyciągiem, hamowanie przed przeszkodą) dobierane są w grupy (4 – 6 os/1instruktora) gdzie wraz z instruktorem doskonalą nabyte umiejętności i uczą się samodzielnego korzystania ze stoku.

JAK UBRAĆ NASZE POCIECHY NA NARTY?

Gdy jeździmy na nartach lub uprawiamy inne sporty zimowe, nawet, jeśli tylko spacerujemy, jesteśmy narażeni na kaprysy pogody. Może nas zastać śnieżyca, mróz, zimny wiatr, ale również silne słońce, które może być tak samo niebezpieczne jak mróz.

PAMIĘTAJ: DOBRE UBRANIE TO NASZA OCHRONA!

Jak powinniśmy ubrać się na narty, aby czuć się wygodnie, ciepło i sucho?

  • Twarz: krem ochronny

  • Głowa: kask a pod spód kominiarka lub mycka + gogle

  • Tułów: golf, dodatkowo bluza, najlepiej polarowa + kurtka + rękawiczki

  • Nogi: bielizna narciarska (getry, kalesonki, rajstopy) ciepłe skarpety, spodnie narciarskie

Zajęcia odbywają się w Dolinie Wierchomli.

Cena: 1300,-

Kurs 6 dniowy od niedzieli do piątku – 1300 zł ( 5h/dziennie w godz. 11:00 – 16:00, przerwa regeneracyjna w godz. 13:00 – 14:00 dzieci pozostają pod opieka instruktora)

W trakcie turnus przewidziana wycieczka SNOW SAFARI na specjalnych saniach za skuterem śnieżnym.

CENA ZAWIERA: Szkolenie narciarskie, Opiekę instruktora w pokoju zabaw, Ciepły posiłek ( herbata lub kakao, drożdżówka), Kompletny sprzęt narciarski(narty, buty) tylko na czas zajęć

CENA NIE ZAWIERA: Karnetu narciarskiego, Wypożyczenia kasku (kask na zajęcia OBOWIĄZAKOWY), Ubezpieczenia narciarskiego dzieci.

Terminy

Poniżej przedstawiamy terminy tegorocznych turnusów Przedszkola Narciarskiego Wierchołek.

Informacje dodatkowe

Dolna granica wieku obowiązkowo skończone 5 lat.

Warunkiem odbywania się zajęć jest stworzenie minimum jednej grupy pięcioosobowej w jednym stopniu zaawansowania.

W przypadku braku odpowiedniej ilości uczestników, oferujemy zajęcia indywidualne lub zwrot wpłacanej kwoty.

UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANIOCZONA od 15 osób do 20 osób/turnus